Yazar: Seda Nur Aydoğan

Emekli tetikçi John, huzurlu bir hayat sürmeyi yeğler. Eşi amansız bir hastalıktan vefat eder, ondan geriye yadigâr bir köpek kalır, Daisy. Her şey Daisy’le tekrar alaşağı olur, bir gün evini, sırf arabasına göz koyduğu için, şımarık bir Rus mafyasının oğlu yeğeni, John, sesini çıkarmaz dayak yer ve en son hamle yavru köpeği, eşinin hatırası vurulur ve serseriler John’un arabasını çalıp kaçar. “Keanu abi, etme eyleme, bir köpek için tüm bu eziyete katlanılır mı” desek de, her adımında yaşadıklarını bir davaya dönüştürmüş John, bize köpeğin sadece bir bahane olduğunu kanıksatmaya başlar.

Serseriler neye bulaştığının farkında değildir, onlar Baba Yaga’yı uyandırmıştır. Rus mafya lideri Viggo Tasarov, John’un daha önce birlikte çalıştığı bir adamdır, oğlunu koruyamayacağını bilse de John Wick’ten paçayı kurtarmaya çalışacaktır ama Baba Yaga da onun ve oğlunun peşindedir çember daralır, John sınırları ve sinirleri zorlanmış bir hâlde adım adım iz sürerek New York sokaklarında intikam hırsıyla hayata tutunur. Tüm bu olaylardan sonra John artık emekli değildir, olamaz.

İlk filmi iki yönetmen üstlenmişti, David Leitch ve Chad Stahelski. Şimdi, yönetmen Stahelski, John Wick’i ve bizi gelişen olaylar doğrultusunda, yine bir can yoldaşı köpekle bu kez Roma sokaklarına sürükleyecektir. Filmin bu bölümünde başrolde Keanu Reeves,  takibinde, Ruby Rose, Bridget Moynahan, Ian McShane, Peter Stormare, Laurence Fishburne, John Leguizamo ve Common gibi başarılı isimler de yer alıyor. O zaman iyi seyirler!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.