Hepimizin bildiği gibi Facebook ana sayfamız tam bir kaos içerisinde.

Yüzleri bulan beğendiğimiz sayfaların paylaşımları sayesinde artık paylaşım yapmaz olduk.

Hatta sadece biz değil yakın çevremizde bu durumdan etkilenmiş bir halde. Facebook ana sayfamıza baktığımızda yakın çevremizin veya arkadaşlarımızın yaptığı paylaşımların sayısının bir elin parmaklarını geçmediğini görüyoruz.

İşte Facebook yönetimi bu durumun önüne geçmeye karar verdiklerini açıkladılar.

DSC01391.0.0

Facebook’un ana sayfadan sorumlu başkan yardımcısı Adam Mosseri yapıcakları değişiklik ile artık kullanıcıların ailesi ve yakın çevresinden gelen paylaşımları daha çok görebilecekken sayfaların paylaşımlarına da filtre yöntemi getirileceğini açıkladı.

Adam Mosseri’ye göre bu yöntemle kullanıcıların daha çok paylaşım yapması sağlanacak ve Facebook’un ilk günlerindeki “samimi” haline geri dönmesinin önü açılacak.

Geçtiğimiz günlerde dev bir mezarlığa dönüştüğü yönündeki haberler sanırım Facebook yönetimini böyle bir karar almaya itmiş gibi görünüyor. Fakat bu durumdan Facebook sayfaları pek memnun değil.

qz-fb

Yeni gelecek değişiklik ile paylaşım görüntülenme sayısı azalacak olan Facebook sayfaları bundan sonra sponsorluk anlaşmalarına yöneltilmek durumunda bırakılacak. Her ne kadar paylaşımın görüntülenmesi düşse bile paylaşım sayısının artacağı vurgulansa da.

Facebook yönetimi ise bu konu hakkında herhangi bir şey yapmayacaklarını kesin ve net olarak belirttiler. Durumun nasıl ve ne şekilde hayata yansıyacağı ise bekleyip görülmeden anlaşılacak gibi değil.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.