Blizzard tarafından geliştirilen yeni FPS oyunu Overwatch bakalım bizlere ne gibi farklı deneyim sunuyor.

Takım savaşları üzerine kurulu olan bu FPS oyunu biz oyun tutkunlarına yüksek gerilim, aksiyon ve heyecan ile birlikte eğlenceli dakikalar yaşatıyor. Oyun geçtiğimiz hafta PC, PS4 ve XBOX One cihazları için piyasaya sürüldü. Diğer FPS türlerinden alışkın olduğumuz gibi Overwatch oyununda da amacımız karşı takımın bölgesine ulaşıp ele geçirmek veya tüm rakipleri yok edip oyunu kazanmak.

Teknosa_Overwatch (1)Overwatch’ da karşı takımı yenmek için birçok farklı taktik denemeniz gerekiyor. Rakip takımın yaptığı saldırılara karşı koymak için karşı strateji geliştirmek oynanabilirliğe büyük zevk ve heyecan katıyor. Takımlar 6 kişiden oluşan 2 takım halinde ayrılıyor. Aksiyon sürekli devam ettiği için yaptığınız maçlar çok hızlı ve eğlenceli ilerliyor. Ortalama 10-15 dakika süren maçlarımız ile birlikte Overwatch’ da mükemmel dakikalar geçirebiliyorsunuz.

Overwatch’ u diğer FPS yapımlardan ayıran en büyük özelliği oyundaki karakterlere ait olan özel yetenekler. Oyunda en önemli kural takımınızı oluşturduğunuz sırada düşman takımın karakterlerine göre hareket etmeniz. Tercih edeceğiniz karakterler rakip takımdaki herhangi bir karakterin ters özelliklerine sahip olması gerekir aksi takdirde oyunu kazanmanız pek mümkün değil.

Teknosa_Overwatch (2)Overwatch’ da karakterler 4 sınıfa ayrılmış. Toplamda 21 adet karakter bulunmakta. Her karakterin kendine özgü becerileri, bulundukları grupla bağlantılı. Overwatch’ da 5 farklı harita mevcut ve bu haritalar girilen maçın türüne göre belirleniyor. Aksiyonun yüksek düzeyde yaşandığı oyun, bizlere uzun süre boyunca eğlenceli dakikalar geçirtecek gibi duruyor.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.