Yazar: Cemile Süer, Gizem Çetimen

Hepimiz bir yerlerden ”Cosplay” kelimesini duymuşuzdur aslında. Ama yine de birilerinin ”Cosplay nedir?” gibi cümlelerle yakardığını duyar gibiyiz. Sözlük anlamı “kostümlü oyun” demek fakat hayatta karşımıza çıkan şekli film ve oyun karakterlerini, çeşitli aksesuarlar ve kostümler kullanarak kendi yarattığımız kıyafetlerle taklit ettiğimiz bir nevi performans sanatı diyebiliriz.

Fuarda kimler yoktu ki… Overwatch’dan Kawai Reaper, Harley Quinn’in Suicide Squad versiyonu, Batman ve Spiderman’den tutun da çiçeği burnunda Amerikan Başkanı Donald Trump ve meşhur Kolombiya karteli Pablo Escobar ile kuzeni Gaviria’ya kadar herkes oradaydı. Kostümler geçen yıla göre daha renkli ve daha fantastik bir biçimde hazırlanmıştı. Yapılan makyajların son derece gerçekçi olması ise karşınızda sahiden ”Blackthorn Morgana” ya da ”Death Prophe: Merqueen” varmış hissi uyandırıyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Gaming İstanbul da birbirinden farklı ve çılgın cosplayler ile birlikteydik. Katılımcılar tarafından yoğun ilgi bulan kostümler haliyle bizi de heyecanlandırdı ve elimize mikrofunu kapıp kendileriyle biraz sohbet ettik.


E bu kadar cosplay bir aradayken aralarından en iyilerini seçmemek de haksızlık olur doğrusu. İşte karşınızda cosplay uzmanı jürilerin seçtiği en iyi karakterler:

Bu etkinlikte bu kadar başarılı ve emek verilmiş cosplayler varken yarıştırılmaları diğerlerine haksızlık olurmuş gibi geldi. Yine de dünyaca ünlü cosplayerların oluşturduğu jürinin seçimlerine saygı duyuyoruz. İşte yarışmanın sonuçları da bunlar:

1.wargreymoon

2.imlerith

3. Death Prophet Merqueen

 

Jüri özel ödülleri:

blackthorn morgana

norn


(Death Prophet Merqueen sen bizim gönlümüzün birincisisin! 🙂 )

 

Beğendiğimiz cosplayleri de sizin için sıralamak istedik. İşte o liste:

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.