Kristal Elma. Türkiye’de reklamcılığın Oscar’ı… Bu yıl 28. kez düzenlenen festivali Minimalistfil ekibi olarak sizler için yerinde takip ettik. Şimdi gelin neler olup bitmiş bir göz atalım.

Her yıl reklam ve medya ajanslarının harikulade işlerle katıldığı Kristal Elme Festivali bu yıl İstanbul Maslak’ta yer alan Volkswagen Arena-Uniq  İstanbul’da düzenlendi. Festivale yaklaşık 11 bin kişi katılırken festival kapsamında 433 ödül dağıtıldı. Festival img_03085 Ekim günü sabah erkenden başlayarak 7 Ekim akşamına kadar sürdü. Kristal Elma kapsamında onlarca panel, workshop düzenlenirken çeşitli firmaların açtığı standlarda da birbirinden farklı deneyimler yaşamak da mümkün oldu.

Festival kapsamında en önemli deneyim – pek tabi ödüller hariç- işinde uzmanlaşmış ve ünlenmiş onlarca konuğun deneyimlerini paylaşmak adına orada bulunması ve katılımcılarla rahatça etkileşime girmesiydi. “Ustalardan” alınan tüyolar medya sektöründe, özellikle reklamcılıkta çalışan ve çalışacak olan insanlarda müthiş bir heyecan yaratıyor. Kristal Elma alanındaki atmosferin tek kelime ile özeti “heyecan” olur desek kesinlikle doğru tespit yapmış oluruz.

 

Kristal Elma’ya katılan “ustalar” arasında biri vardı ki , bedenen orada olmasa bile en büyük etkiyi sanıyoruz o yapmıştır. Nobel Ödüllü Bilimadamı Prof.Dr.Aziz Sancar’dan bahsediyoruz. Usta gazeteci Nebil img_0314Özgentürk’ün moderatörlüğünde video konferansla festivale katılan Prof.Dr.Sancar sözleriyle törene damgasını vururken, konuşması gözyaşlarıyla izlendi ve ayakta alkışlandı. Minimalistfil’in de Facebook üzerinden canlı yayınladığı konuşmada Aziz Sancar’ın “Hayatımda Nobel dahil bütün bilimsel başarılarımı, herşeyimi Türkiye’deki barış için veririrdim. Barışı sağlamanın bir yolu olsaydı yapardım, eğer onu başarabilseydim Nobel’den de vazgeçerdim.” sözleri salondan büyük alkış topladı.

 

Reklamcılığın yanında sosyal medya, medya yönetimi, e-spor gibi konuların da içeriğe dahil edildiği festivalde işadamı Sadettin Saran, spor yorumcusu Kaan Kural gibi isimler de yer alırken katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştılar.

Şimdi Kristal Elma ödülüne uzanan reklamları merak ettim ben diyenleri hemen şuraya alıyoruz:

 

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.