“Baby, is that lost on you?”

Hepimiz bu cümleyi radyoda sık sık duymaya başladık geçen yıldan beri.  Bazılarımız duymakla kalmadı hemen şarkıyı telefonuna indirdi, bazıları da sadece radyoda dinlemekle kaldı. Şarkıyı söyleyen kişi pek tanıdık bir isim değil. Biz de sizin için onu araştırdık ve karşımıza sadece sesiyle değil, yazdığı şarkılarla ve sıra dışı görünüşüyle de epey dikkat çeken bir kadın çıktı.İşte karşınızda “Lost on You” şarkısını seslendiren muhteşem sesin sahibi Laura Pergolizzi…

Biz onu LP olarak tanıyoruz aslında. Kendisi uzun yılladır müzikle uğraşan Amerikalı müzisyen ve söz yazarı.  1996 yılında liseden mezun olunca Huntington’dan New York’a taşınıyor ve müzik kariyeri burada başlıyor. Laura ilk olarak Camper Van Beethoven ve Cracker grubundan tanıdığımız  Amerikalı gitarist David Lowery tarafından keşfediliyor ve onunla bir düet yapma şansını yakalıyor.

Ardından 2001 yılında ilk albümü olan “Heart Shaped-Scar”ı piyasaya sürüyor. Lowery’nin büyük desteğini alan LP hız kesmeden 2004 yılında da ikinci albümü “Suburban Sprawl & Alcohol”ü yayınlıyor. Fakat ilk büyük plak firması çıkışını 2014’te yayınlanan üçüncü albümü “Forever for Now” ile yapıyor Laura. Bu albümde Florence and the Machine grubundan Isabella Summers gibi dikkat çeken isimlerle çalışıyor.

Laura kendi albümleri dışında birçok ünlü isme de şarkılar yazmış. Bunlardan bazıları; Backstreet Boys’un “Unbreakable” albümünde yer alan ‘Love Will Keep You Up All Night’ , Rihanna’nın 5. Stüdyo albümü olan “Loud” daki ‘Cheers (Drink To That)’ ve Christina Aguilera’nın ‘The Beautiful People’ şarkısı.

2015 yılında yeni bir albüm çalışmasında olan LP, bu albümden yayınladığı ilk şarkı “Muddy Waters”, Orange is the New Black dizisinin 4. sezon finalinde yer alınca büyük bir kitlenin dikkatini çekmeye başarıyor ve yavaş yavaş şöhret merdivenlerini tırmanmaya başlıyor.

Müziği dışında özel hayatı ve görünüşüyle de insanların dikkatini çekmeyi başarıyor LP. İnsanlar ona “En Karizmatik Kadın” unvanını vermiş. Gülüşü ve şarkı söylerken ki mimikleriyle bizimde kalbimizi kazanıyor açıkçası Laura. Güneş gözlüğü takmayı çok seviyor. Zaten gece gündüz güneş gözlüğü ile dolaştığını fark etmişsinizdir. Kıvırcık saçlarını hiç söylemiyorum bile.

Son olarak yakında adından daha da söz edeceğimiz bu kadını bir dinlemenizi öneririz. Belki bir gün hep birlikte birleşir twitterda #LPComeToTurkey diye hashtag açarız kim bilir.

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.