Bu yıl merakla beklediğimiz İstanbul Caz Festivali’nin programı sonunda belli oldu. 4-20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek 24. Caz Festivali yine bize yenilikçi ve keşiflerle dolu bir dünyanın kapılarını açıyor. Sizi daha çok meraklandırmadan hemen programın içeriğinden bahsediyoruz.

İKSV tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali, bu yıl 24.kez 4-20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivalde bu yıl da caz dünyasının önde gelen isimleri ve yeni keşfedilmiş müzisyenler İstanbul’un çeşitli mekânlarında ağırlanacak.

24.İstanbul Caz Festivali, 20’nin üzerinde mekânda 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçının yer alacağı yaklaşık 50 konserle İstanbullu sanatseverleri caz müziğinin efsaneleriyle bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Bu yıl İstanbul Caz Festival/ Genç Caz Etkinlikleri’ne katılan piyanist Hakan Başar

Bu isimlere gelirsek, Flamenko’nun kült gitarist ve bestecilerinden Paco de Lucia’ ya saygı duruşu niteliğindeki “Beyond The Memory” konserinin yanı sıra aralarında vokal cazın genç sanatçısı Kandace Springs’den Jacky Terrasson & Stephane Belmondo gibi ustalar da yer alacak. Ayrıca Avrupa cazının efsane ismi Nik Bartsch’ten Afrika’nın iki muhteşem sesi olan Fatoumata Diawara ve Hindi Zahra’ya kadar caz, funk, blues ve rock’ın farklı sesleriyle de buluşacağız.

Festival kapsamında bu yıl önemli bir yenilik, yerli müzisyen ve topluluklarında daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için “ViTRin: Türkiye Güncel Müzik Buluşması” olacak.

Ayrıca tüm gün sürecek konserler ve atölye çalışmalarıyla bu yıl ilki gerçekleştirilecek “Çocukça Bir Gün” başlıklı etkinlik de  ‘minik’ caz severleri mutlu edecek. 24. İstanbul Caz Festivali programına ise buradan erişebilirsiniz.

Festival Biletleri

24.İstanbul Caz Festivali’nin biletleri, 3 Nisan Pazartesi günü 10.30’dan itibaren satışa çıktı. Her konserde tam biletlerin yanı sıra öğrenciler için de indirimli biletler satışa sunulacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.