Türk Edebiyatı denilince akla gelen üstadlardan biri olan Sabahattin Ali’nin meşhur eseri “Kürk Mantolu Madonna” film oluyor!

3

Sinemaseverleri ve edebiyat düşkünlerini ortak paydada birleştirecek mükemmel bir haberimiz var! Artık her kütüphanede olmazsa olmazımız, milli romanımız Kürk Mantolu Madonna’yı yalnızca raflarda değil, boy boy afişlerle sinemada göreceğiz.
E malum kütüphanesinde olmayanı dövdüğümüz dev eser, popüler kültürün de etkisiyle sosyal medyada sıkça karşılaşmamıza neden oluyor. Peki eserimizin ekranda sıkça yayınlanmış olan Yaprak Dökümü’nden, Çalıkuşu’ndan veya Yılanların Öcü’nden ne gibi eksiği gediği olabilir ki? Elbette bir eksiği yok. Bahsi geçen Türk Edebiyatı romanlarının yanında dağ gibi duran Madonnamız da gün gelecek beyazperdeye aktarılacaktı. Vee beklenen an geldi.
2016 yılının mart ayında çekimlere başlanacak olan film hakkında biraz bilgi edinelim.
Filmin çekimleri iki ayrı bölgede, hem Almanya’da hem de Türkiye’de yapılacak. Madonna’yı canlandıracak oyuncunun ismi netleşmemiş olsa da yabancı bir aktörün yer alacağı kesin bilgiler arasında yer alıyor.
Mert Fırat bu konu hakkında filmin henüz hazırlık aşamasında olduğunu vurgularken, filmin eserle birebir ilerlemeyeceğini uyarlanmış bir şekilde çekileceğini belirtti. Örneğin film, kitaptaki gibi başlamayacak fakat aynı şekilde bitecek.

1
Türk – Alman ortak yapım olacak filmi birçok kurumun desteklemesinden dolayı mutlu olan Mert Fırat, “Sabahattin Ali’nin bu kadar ilgi görmesinden çok mutlu ve gururluyuz. Film için Sabahattin Ali’nin kızı Filiz Ali’den de danışmanlık alıyoruz.” dedi.

Ne diyelim, içimizi kıpırdatmadı değil. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Not: Es geçemedik. “Aman” diyoruz.

kürk-mantolu-madonna_766493

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.