Hepimizin aşık olduğu şu kırmızı tabanlı ayakkabılar yani Christian Louboutin markası şimdi daha da aşık olalım diye karşımıza Cinderella temasıyla çıkıyor! Belki Louboutin markası ile hala tanışmayanlarınız vardır diye ufak bir bilgiyi de buraya bırakayım bakalım.

Christian Louboutin, Fransız bir ayakkabı tasarımcısıdır. 1992’de üretimine başladığı imzası haline gelen parlak, kırmızı lake taban tasarımlarıyla tanınır. Fransa’da 4 tane, Amerika Birleşik Devletleri’nde 10 tane, Birleşik Krallık’ta 3 tane, Türkiye’de ise 2 tane butiği vardır. (Daha çok ülkede butik var, ben en çok bilinenleri belirtmek istedim.)

Louboutin’in ayakkabı tasarımlarına ilham kaynağı ise 20’li yaşlarda başından geçen bir olaymış. Bir müze ziyaretinde yüksek ve keskin topluklu ayakkabıların tahta yüzeye zarar vermesinden dolayı, bu tarz ayakkabılarla müzeye girişi yasaklayan bir tabela görmüş, o günden sonra buna karşı çıkmaya karar veriyor ve “Öyle bir şey yapmalıydım ki tüm kuralları yıkmalı, kadını güçlü ve kendine güvenli hissettirmeliydi” diyor. İşinin geleneksel ve endüstriyel olarak iki yanının olduğunu söylüyor Louboutin.

Kısa sürede tüm ünlü yıldızlar kırmızı halıda, kırmızı tabanlarıyla boy göstermişlerdir. Ünlülerin Louboutin tutkusu yalnızca kırmızı halı üzerinde kalmaz. Mesela, Jennifer Lopez, Louboutin adlı şarkı yapmıştır ve sözlerinde; “Beni telefonda yeterince strese soktun ama bu sondu, artık yoluma Louboutin’lerimi giyerek devam ediyorum” diyor.

2003 yılından beri de çanta koleksiyonu da çıkartmaya başlayan Christian, bu koleksiyonu ile şahaneler yaratmış gibi görünüyor!

  Koleksiyonda Piloutin Maharaja, Piloutin Spikes ve Piloutin Strass olmak üzere, farklı desenlerde üç model bulunuyor.


Piloutin Spikes

2437 tane Christian Louboutin imzası haline gelen sivri çivilerle çevrili bir model karşımızda. Kapsül koleksiyonun geri kalanında olduğu gibi, onun astarı da çarpıcı Louboutin kırmızı kuzu derisinden! Her bir parçayı İtalya’da ayrı ayrı elde yaptılar! Bu Piloutin Spikes, kadınsılığı, güçlülüğü, ışıltıyı, altını ve parıltıyı yakalamak için tasarlanmış bir çanta.


Piloutin Maharaja

Bolca pul, boncuk ve nakışla süslenen bu model enfes! Buradaki klasik Hint işçiliğine şapka çıkartmak gerektiğini düşünüyorum. Bu yolculuk, Mumbai’deki bir güneşi yakalamakla başladı. Christian Louboutin’nın gözleri denize vuran güneşin renklerini ve pırıltısını yakaladığında bu model aklına gelmiş!  Kapsül koleksiyonunun zinciri diğer üyeleri gibi narin ve çarpıcı!


 

Piloutin Strass

Işıltılı ve yanar döner, Piloutin Strass büyülü ve gizemli şansı andırıyor! Üzerindeki kristaller pembeden gece mavisine döndükçe sizi mest edecek güzellikte!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.