Hayatın getirdikleriyle uğraşmaktan kaçırdığınız şeylerin farkında olmayabilirsiniz. Gelin sizinle biraz madde madde mental anlamda bu keşmekeşte kendinizi iyi hissettirecek şeyleri konuşalım. Bazı maddeleri çoktan yapmış bile olabilirsiniz, o zaman onların üstünü çizip diğerleriyle kendi sınırlarınızı zorlama zamanı!

 

Sabah erken saatte balık tutmaya gidin!

Güneşin doğuşunu izlemenin keyfi paha biçilemez! Güneş doğmaya başladığı an da içiniz de her şeye daha fazla umut yüklemeye başlıyorsunuz. Hayat daha yaşanılası bir hal alıyor birde bunu balık tutmak gibi rahatlatıcı bir aktiviteyle birlikte deneyimlediğinizde unutamayacağınız şeylerin arasına bir hayli güzel bir şey daha katmış olacaksınız!

 

 Origami, karikatür ya da senaryo yazarlığı gibi sıra dışı bir alanda eğitim alın.

Eminim ki her birimiz benim ne yeteneğim var ki der dururuz. Denemeden bilemezsiniz! Hangi alanda iyi olduğunuzu bulmak için çalışmalara başlayın!

 

Yemek yapmayı öğrenin!

“Öf ne sıkıcı şey” dediğinizi duyar gibiyim fakat sakin olun. Eğer sevdiğiniz yemekleri yapmayı öğrenirseniz sizin için yemek yemek daha keyifli bir hale gelebilir. İster fast food tarzı yemekler olsun ister sebze ister hamurişi hepsini yapmak yemekten daha keyifli gelecek!

 

İnsanlara yardım etmek için bir projede gönüllü olarak çalışın!

Etrafınızdaki insanlara yardım ettikçe nasıl rahatladığınıza siz bile inanamayacaksınız!

 

En sevdiğiniz müzisyenin konserine gidin!

Konser biletiniz maliyeti ne olursa olsun inanın buna değecektir!

 

Size benzemeyen biriyle arkadaş olun!

Farklı kültürler tanımak her zaman ufkunuzu genişletir. Yeni insanlarla tanışmaya her zaman açık olun.

 

  En az bir kere açık havada uyuyun.

Belki börtü böcekten korkuyorsunuz ama kamp yapmak ruhunuza iyi gelecek! Korkularınızla başa çıkıp bu eşsiz şeyi deneyimleyin!

 

  İş hayatına atılın!

Merak etmeyin büyük yatırımlı şeylerden bahsetmiyoruz. Ufak bütçelerle çok şey başarabilirsiniz ve böylece iş hayatında yerinizi alabilirsiniz!

 

Hayatta yapmam dediğiniz bir şeyi yapın, kendinize meydan okuyun!

İlla ki asla bunu yapmam dediğiniz şeyler vardır. Şimdi onları tek tek listeleme zamanı! Hepsini sırasıyla yerine getirin ve kendinizi zorlayın! Mesela bungee jumping gibi.

 

Pahalı ve kaliteli bir restoranda mükemmel bir akşam yemeği yiyin!

Yemek bir sanattır ve inanın bana yediğiniz ucuz saçma sapan yemeklerin yerine paranızı daha fazla harcayıp yediğiniz yemek her zaman daha güzel gelecek!

 

  Bir gece uyumayın ve buna değer bir yerde güneşin doğuşunu izleyin!

Evet, ertesi gün biraz uykulu ve şiş gözlerle geçecek ama güneşin doğuşunu izlediğiniz manzara ne kadar güzel olursa buna o kadar aldırış etmiyor olacaksınız!

 

Sokakta yaşayan birine yemek alın!

Unutmayın, onlara para vermektense yemek almak daha anlamlı bir davranış. O insanlarla bir iki kelime sohbet edip hem kendi gününüzü hem de onların gününü daha anlamlı kılabilirsiniz!

 

 Size ilham veren şeyleri bir araya getirin!

Size ilham verecek ufak şeyleri bir araya getirerek hayatınızda yeni mottolar belirleyebilirsiniz!

 

  Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulun!

Evet, sigara ve alkol sizi iyi hissettiren şeyler ama hepsi geçici. Düşünsenize etkisi kalıcı olsaydı bütün gün bir sigaradan fazlasını bünye ister miydi?

 

 1 hafta gibi uzun bir süre yalnız yaşayın!

Yalnız kalmak her zaman insana iyi gelen bir şeydir. Kendinizi daha fazla tanıma fırsatı bulursunuz. Bu yüzden kendinize zaman ayırın!

 

Sırt çantanızı alıp tek başınıza uzun bir seyahate çıkın!

Dediğimiz gibi yalnızlık iyidir! Yalnız başınıza seyahat etmek ondan daha iyidir! Telefonunuzu kapatın, yanınıza kitaplarınızı ve sevdiğiniz dergileri alın ve yola koyulun!

 

Hayatınız boyunca kaynaklarını tüketeceğiniz doğa için bir şeyler yapın!

Mesela bir çiçek ekin ya da yerlere çöp atmayı bırakın!

 

Aşık olun!

Aşk bazen canınızı sıkabilir ama inanın onun bile güzelliği ayrı! Önemli olan çift olduğunuz zaman bile kendi dünyanızı unutmamanız! O zaman karşınızdaki giderse üzülmezsiniz. Bol şans!

 

Kaynak: ceotudent.com’dan alınmıştır.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.