Hayat beklenmedik anlarda hiç de istemeyeceğimiz sürprizlerle kapımızı çalıyor. Kapıyı aralayıp şöyle göz ucuyla bakma şansı vermiyor, o kapı çalındıysa açılacak ve gelen her kimse,neyse içeri davet edilecek. 3 yaşındaki minik Scout annesiyle birlikte bu beklenmeyen misafiri öyle güzel ağırlamış ki, herkese örnek olacak bir hikaye çıkmış ortaya. İşte Scout ve annesi Ashley’in dünya çapında ses getiren farkındalık projesi…

Minik Scout’un anneannesi Nonnie’ye 2016 yılının Nisan ayında meme kanseri teşhisi kondu. Henüz 27 yaşında başarılı bir fotoğrafçı olan anne Ashley haberi aldığında hem annesine destek olmak hem de küçük kızına kadınların ne kadar güçlü olduğunu göstermek amacıyla bir proje başlattı. Proje için Nonnie, Ashley ve Scout en sevdikleri güçlü kadınları belirlediler. Belirlenen güçlü kadınlar minik Scout’un bedeninde ve annesi Ashley’in objektifinde tekrar hayat buldu. Ashley canlandıracağı her kadın hakkında için küçük kızı Scout’a bilgi verdi. Scout’un başarılı modelliği ve projenin gücü sayesinde inanılmaz bir fotoğraf sergisi çıktı ortaya.

Büyükanne Nonnie’nin tedavi süresi boyunca canlandırmalar, çekimler ve düzenlemeler hız kesmeden devam etti. Fotoğrafları çeken anne Ashley Larson’un #ScoutScoleMyStyle etiketiyle paylaşım yapmaya başlamasıyla beraber fotoğraflar kısa sürede sosyal medyada beğeni rekorları kırdı. Dünya basını da konuya ilgi gösterince bu üç kadının başarılı farkındalık projesi farklı yerlerde çok sayıda insana ulaştı. Ve tabiki bu arada büyükanne Nonnie kanseri yendi ve torunuyla birlikte kamera karşısına geçerek güçlü kadın pozu verdi.

Bu muhteşem proje için söylenecek çok şey var ama ben kısa ve sembolik bir yorum yapmak istiyorum: BU ÜÇLÜ ÇOK GÜÇLÜ!

Adele – Şarkıcı

Emma Watson – Oyuncu

Liza Koshy – Youtuber

Betty White – Oyuncu

Brie Larson – Oyuncu ve şarkıcı

Çizgi film karakteri Moana

Drew Barrymore – Oyuncu

Ellen Degeneres – Sunucu ve komedyen

Ellen Page – Oyuncu

Frida Kahlo – Ressam

Lauran Cohen – Model ve oyuncu

Maia Mitchell – Oyuncu ve şarkıcı

Meryl Streep – Oyuncu

Millie Bobby Brown’un canlandırdığı Eleven karakteri

Mindy Kaling – Oyuncu ve komedyen

Nobel Barış Ödülü alan Malala Yusufzade

Rowan Blanchard – Oyuncu

Selena Gomez – Şarkıcı

Star Wars filminin efsane karakteri Prenses Leila

Tylor Swift – Şarkıcı

Zooey Deschanel – Oyuncu

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.