David Bowie’yle ilgili haberler gördükçe aramızda olmayışından dolayı duyduğumuz üzüntü onu dinlemeye ve izlemeye devam edeceğimiz umuduyla iç içe geçiyor. Bowie’nin Thin White Duke personasını oluşturmasında etkili olan The Man Who Fell to Earth için eleştirmenler onun en iyi oyunculuğu burada sergilediğini söylüyor. Sevenlerine de restore edilmiş 4K  kalitesiyle izlemek düşüyor.


ManWhoFell_UK_onesheet_Vicfair
Yönetmenliğini Nicolas Roeg’in yaptığı, Bowie’nin gezegenine su aramak için dünyaya gelen uzaylı Thomas Jerome Newton’ı canlandırdığı 1976 yapımı kült bilim kurgu, 40. yıl dönümüne özel 4K formatında 9 Eylül’de İngiltere’de seyircisiyle buluşacak. 24 Ekim itibarıyla da satışa sunulacak.
Bunun yanında yüzümüzü güldüren bir diğer haberse, filmin soundtrack’inin yayınlanacak olması. Aralarında kayıp kayıtların da bulunduğu soundtrack en son filmle birlikte 40 yıl önce yayınlanmıştı. Peki içinde neler var?

Louis Armstong’un Blueberry Hill’i,  The Bournemouth Symphony Orchestra, The Kingston Trio, trompetçi Robert Farnon ve Genevieve Waite’ın eserleri.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.