Kıyafet katlama makinesi ayağınıza geldi; tişört, pantolon, tek parça hangi elbise olursa olsun anında katlanır, hemen teslim edilir. Evet hanımlar beyler yanlış okumadınız, kıyafet katlama makinesi. Günümüzde çamaşır makinelerinin bile akıllıları çıkmışken, böyle bir makinenin geleceğinden hiç şüphem yoktu. FoldiMate, çamaşırlar yıkandıktan ve kurutulduktan sonra elbiselerinizi büyük bir itina ile katlayıp size sunuyor. Tek bir kıyafeti yaklaşık 10 saniyede katlayabilen FoldiMate haznesinde 15 ile 20 adet kıyafeti saklayabiliyor.

Temel katlama özelliğinin yanında birkaç tane de paranıza bakan özelleştirmesi bulunuyor. Buharlı ütüleme, dezenfekte etme, yumuşatma ve parfüm sıkma şu an belirtilen ek özellikler arasında. Kapsül adı verilen ve saydığımız özellikleri makineye katacak ek parçalar üründen ayrı olarak satılıp fiyatları 15 ile 40 dolar arasında değişecek. Ayrıca bu özellikleri kullandığımız takdirde katlama süresi de 20 ile 30 saniye arasında artacak. Elbette bu makinenin de katlayamadığı bazı şeyler var. Havlular, ince iç çamaşırlar ve çoraplar, makineye koymamamız gereken ürünlerden bazıları.

Cihazın boyutları aslında çok da ufak değil. En – boy – yükseklik olarak 71cm x 81cm x 79cm’lik ebatlara sahip olacak FoldiMate eğer ufak bir evde yaşıyorsanız size çok da kolaylık sağlayacak gibi görünmüyor. 30 kiloluk ağırlığı da küçümsenecek gibi değil. Gelelim asıl konuya, fiyat! “800 – 850 lira bir şeydir” demiştim kendi kendime ama fiyatını görünce ellerimi yanlara açıp “vay arkadaş” dedim. 2018 yılında piyasaya sürülmesi beklenen makine için 2017 yılında ön sipariş alınmaya başlanacak ve fiyatı 700 ile 850 dolar arasında olacak.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.