Bayram tatilinin yaklaşması ve yaz sıcaklarının iyiden iyiye üzerimize çökmesiyle birlikte tatil planları da hız kazandı.

Tatil planlarına deniz,kum ve güneş evrensel üçlüsü üzerinde yoğunlaşanların dışında benim gibi “abi gene kaldık meymeletsiz yerde, pişeceğiz sıcaklarda” durumunu yaşayacak çoğu sistem kurbanı arkadaşlar için vizyona girecek birbirinden güzel ve tatlı filmleri derledim.

Tabiki deniz,kum ve güneş üçlüsünün dayanılmaz çekiciliği tartışılmaz bir konu olsada; patlamış mısır, soğuk içecek ve klimalı ortamın bir nebze de olsa idare edebileceğini düşünüyorum.

İşte alternatif üçlünün yanına iyi gidebileceğini düşündüğüm filmler;

1. THE LEGEND OF TARZAN – Gösterime Giriş Tarihi: 8 Temmuz 2016

Evet filmimizin konusu bildiğimiz ağaçtan ağaca atlayıp hayvanlarla arasını sıkı fıkı tutan bir arkadaşımız Tarzan olsa da Alexander Skarsgard, Samuel L.Jackson ve Margot Robbie işbirliği ile görsel bir şölene dönüşecekmiş gibi görünüyor. Attık hafızaya ne diyelim.

2. CELL – Gösterime Giriş Tarihi: 8 Temmuz 2016

Konusu değişikli olan filmleri her zaman sevmişimdir. Türkçeye çevrisi “frekans” olan bu filmimiz ise cep telefonlarını kullanarak insanları bir çeşit canavara dönüştüren bir sinyali konu almakta. Hayır bunun için film çekmeye gerek yok zaten şuanda cep telefonları sayesinde bir zombileşme söz konusu. Neyse başrollerini ise (yine) Samuel L. Jackson abimiz ile John Cusack üstlenmekte.

3. ICE AGE: COLLISION COURSE – Gösterime Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2016

Geliyor gönlümün efendisi. Huzurlarınızda Buz Devri 5. Söylenecek çok bir şey yok, fakat fragmanlarına bakılırsa gene çok eğleneceğiz.

4. GHOSTBUSTERS – Gösterime Giriş Tarihi: 29 Temmuz 2016

Bu film kadar başka bir film heyecanlandıramaz beni(Sonradan gelen düzeltme: Suicide Squad’dan sonra demek istemiştim.). “Who you gonna call?” “GHOOOSTBUUSTEERSS!!” Heyecanla bekliyorum.

5. JASON BOURNE – Gösterime Giriş Tarihi: 29 Temmuz 2016

Bourne Serisinin 5. Filmi Matt Damon ile gösterime girecek. Şaşırt bizi gene Bourne!!..

6. SUICIDE SQUAD – Gösterime Giriş Tarihi: 12 Ağustos 2016

Suicide Squad sadece bir film değil. Ona sadece bir film olarak yaklaşanlar onu anlayamazlar. Joker’in o kahkahası, Harley Quinn’in tahrik edici davranışları, Deathshot’ın asi hareketleri ve Batmanin amaçsızca uçması. Anlayamazsınız. Hadi gel artık da büyük hasret bitsin!!

7. FREE STATE OF JONES – Gösterime Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2016

Matthew McConaughey ve Amerikan iç savaşını konu alan bir savaş draması. İşte bu izlenir dostum.

8. HANDS OF STONE – Gösterime Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2016

Yakın zamanlarda kaybettiğimiz dünyanın tartışmasız en iyi boksörü Muhammed Ali’nin anısına Robert De Niro’lu bir boks filmi izlemek isterseniz eğer, doğru adrestesiniz.

9. FINDING DORY – Gösterime Giriş Tarihi: 2 Eylül 2016

Kayıp Balık Nemo’dan sonra Dory’nin de kaybolması kuşkusuz hiçbirimizi şaşırtmadı. Bakalım bulabilecekmiyiz.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.